Facit och vinnare


Tiden för att lämna in lösningar till Klurigt har gått ut.

 

>> Här kan du ladda ned facit till alla tävlingsuppgifter.

 

Här är alla vinnare:

 

Kryssning och prenumerationer:
Anders Lundquist, Stockholm

 

Ryggsäck och prenumerationer:
Karin Dahlin, Västerås
Maria Pedersen, Umeå

 

Money talks:
Elin Nyström, Hägersten
Elaine Nyberg, Årsta
Lennart Berglöf, Katrineholm

 

Vakuumtermos:
Maryanne Andersson, Vinslöv
Liisa Rantamo-Larsson, Västerhaninge
Stefan Anskär, Linköping
Charlotta Backman, Obbola
Kerstin Larsson, Munka Ljungby
Anders Laveskog, Huddinge
Mona Dufvenberg, Sundsvall
Jan Dahlström, Västerås
Sune Johansson, Vikingstad
Anita Bergquist, Säffle

 

Eco-Mig:
Pär Dahlin, Sollentuna
Christer Wiberg, Östersund
Stina Gestrelius, Lund
Margareta Curvall, Lidingö
Ingrid Björesten Lohse, Frösön
Marita Sköldberg, Knivsta
Amanda Bäckström, Eskilstuna
Lars Eliasson, Umeå
Jan Bardskär, Oxie
Ylva Angelstam, Lindesberg

 

Digital bagagevåg:
Hans Henell, Upplands Väsby
Annette Wiik, Tyresö
Nils Nykom, Fristad
Gunnel Andersson, Tibro
Urban Jönsson, Ronneby
Linnea Goldkuhl, Boden
Daniel Thorburn, Åkersberga
Lisbeth Cederin, Motala
Sara Hedfors, Uppsala
Gunnar Bring, Mattmar
John-Erik Johansson, Vällingby
Sara Thörn, Farsta
Anna Arvidsson, Umeå
Rasmus Bodvik, Täby
Johan Björling, Rönninge

 

Varför är det så ont om w?:
Moa Klingmann Rönnqvist, Angered
Rebecca Svanfelt, Malmö
Birgitta Fredén, Malmö
Lennart Månsson, Höör
Kalle Skarin, Bromma
Klara Granlöf, Uppsala
Mats Carlid, Kungsängen
Reidar Carlsson, Sala
Heléne Fridh, Alingsås
Linus Lekander, Jönköping
Erika Stenberg, Uppsala
Tony Hagelqvist, Hammerdal
Rebecka Ellnemar, Stockholm
Margareta Olsson, Falköping
Jan Brandel, Västervik
Lena Einarsdotter, Villands Vånga
Stefan Olmårs, Korskrogen
Kerstin Wahlbom, Lund
Jan Josefsson, Kalmar
Ulla Henstedt, Tanumshede
Ingrid Fries Hansson, Vretstorp
Gunilla Ransbo, Uppsala
Yngve Jotoft, Örebro
Linus Dock, Solna
Lennart Skarp, Örsundsbro
Anders Lööv, Sundsbruk
Sören Sjöström, Nykil
Margaretha Källteg, Jönköping
Katarina Eriksson, Säter
Berit Ladra, Kista

 

Ta med-mugg:
Einar Tennfors, Rönninge
Bengt Lindgren, Stockholm
Ausma Pavulans, Vänersborg
Ewa Carnerup, Lund
Gunnel Alexanderson, Sävedalen
Reidar Hansson, Bagarmossen
Stig Bratt, Uppsala
Susan Warner, Skogås
Anders Blix, Gävle
Lars Anundi, Boxholm
Hanna-Lena Alm, Lund
Kicki Malmeteg, Örebro
Bo Ingman, Göteborg
Gerd Eriksson, Sollentuna
Åke Undén, Stockholm
Anna-Karin Ossendorf, Borlänge
Kjell Weinius, Uppsala
Åsa Jonsson, Borås
Rune Erhard, Karlskoga
Ingrid Allard, Umeå
Staffan Jansson, Säter
Karin Ullman, Uppsala
Jenny Lindqvist, Göteborg
Maria Jeppsson, Vitaby
Gudrun Håkansson, Stehag
Daniel Svanfelt, Malmö
Erna Alm, Uddevalla
Ivar Thurang, Eskilstuna
Sören Samuelson, Kumla
Rasmus Larsson, Farsta